Penthouse in

Pilar de la Horadada

Referens: NH1117

Förbereder karta…

250 M2

250 M2

3

2

€ 435000

Upptäck takvåningen i dina drömmar i Mil Palmeras, Spanien! Denna imponerande penthouse erbjuder havsutsikt och ligger bara 5 minuters promenad från den vackra stranden i Mil Palmeras. Med en yta på 80 m² har den 3 rymliga sovrum och 2 moderna badrum, inklusive en master suite med eget badrum. Det öppna köket är perfekt integrerat med vardagsrummet, idealiskt för att njuta av stunder med familj eller vänner. Kronjuvelen i denna takvåning är den spektakulära terrassen på 90 m², utrustad med möbler, solstolar och en grillhörna, perfekt för att njuta av det Medelhavsinspirerade klimatet. Dessutom finns en ytterligare terrass på 80 m² på översta våningen, där du kan installera en jacuzzi, ett utomhuskök eller ett träningsområde. Beläget i ett slutet och säkert område har du tillgång till två utomhuspooler och en lekplats, perfekt för familjer. Nära till hands finns en padelklubb och en mängd olika restauranger. Zenia Boulevard, ett populärt köpcentrum, ligger bara 10 minuters bilresa bort. Denna takvåning kombinerar lyx och komfort i ett lugnt och säkert område, vilket gör den till den perfekta platsen för att koppla av och njuta av livet. Missa inte denna unika möjlighet!

Bolånekalkyl

435 000 €

20%

2.95%

*Räntan är ett exempelvärde (2,95 %) och sätts individuellt av banken.
25 år

Resultat

Kontantinsats:

Lånebelopp:

Månadskostnad:

Är du intresserad av detta objekt?

Fyll i dina uppgifter så återkommer vi inom kort. 

Group 27 (2)
Niclas Wennerlöf

Mäklare

Vanliga frågor och svar

Att köpa bostad i Spanien som svensk är enkelt när du har rätt hjälp. Du behöver ett NIE-nummer (spanskt skattenummer), ett spanskt bankkonto och ofta en juridisk rådgivare. Vi guidar dig genom hela processen – från första visning till kontrakt och tillträde.

Utöver priset på bostaden tillkommer vanligtvis cirka 10–13 % i skatter och avgifter. Detta inkluderar moms eller överföringsskatt, notarie, juridisk hjälp och registreringskostnader.

Ja – så länge du samarbetar med en erfaren mäklare och använder dig av juridisk rådgivning är det en trygg process. Vi samarbetar med seriösa aktörer som granskar alla dokument innan köp.

Absolut. Vi erbjuder digitala visningar och hjälper dig genom hela processen även om du befinner dig i Sverige. Fullmakt kan användas för att underlätta köpet på distans.

Ja, i de flesta fall är det tillåtet att hyra ut bostaden. Reglerna kan dock skilja sig mellan regioner och fastighetskomplex. Vi informerar dig om vad som gäller för varje objekt.

Andra utvalda objekt

NH0101

Fastighetsbild

La Zenia

Alicante

4 Sov-

3 Bad-

240 m2

€ 1300000

NH1008

Fastighetsbild

Aldea del mar

Alicante

3 Sov-

1 Bad-

€ 259000

NH0100

Fastighetsbild

Crevillente

Alicante

5 Sov-

3 Bad-

190 m2

€ 479000

NH1013

Fastighetsbild

Torrevieja

Alicante

2 Sov-

1 Bad-

79 m2

€ 169000