Bungalow in

Pilar de La Horadada

Referens: N8813

Förbereder karta…

89 M2

98 M2

3

2

€ 289900

Nybyggda bungalows med gemensam pool i Pilar de la Horadada – Costa Blanca South Moderna bostäder nära stranden och centrum Upptäck detta exklusiva nya bostadsområde med 16 moderna bungalows i Pilar de la Horadada, en charmig stad i den sydligaste delen av Costa Blanca. Bostadskomplexet erbjuder fastigheter med 2 eller 3 sovrum och 2 fullt utrustade badrum, utformade för att kombinera komfort, funktionalitet och medelhavsstil. Anläggningen ligger bara 3,5 km från stränderna i Torre de la Horadada och inom gångavstånd från stadens centrum, där du hittar stormarknader, restauranger, butiker och alla viktiga tjänster. Premiumfunktioner och funktionell design Varje bungalow är byggd med kvalitetsmaterial och utformad för året runt-boende eller semesternjutning. Viktiga funktioner inkluderar: Enheter på bottenvåningen med privat trädgård Enheter på översta våningen med privat solarium och sommarkök Fullt möblerat kök med vitvaror Inbyggda garderober med lådor Moderna badrum med duschar med regeleffekt, speglar, och skärmar Förinstallerad kanaliserad luftkonditionering 110-liters aerotermiskt varmvattensystem för energieffektivitet Utomhus- och inomhusbelysning (exklusive dekorativa armaturer) Aluminium exteriör snickeri med termisk brytning och dubbelglas Tilldelad parkeringsplats för varje enhet Gemensam pool för boende Dessa bostäder är idealiska för dem som söker en lättskött fastighet nära kusten, perfekt för permanent boende, semester eller som en investering för kort- eller långtidsuthyrning. Idealiskt läge för en avslappnad medelhavsstil Pilar de la Horadada erbjuder en lugn men ändå livlig miljö med en stark känsla av gemenskap. Staden är väl sammankopplad och känd för sin breda huvudgata, lokala hantverksbutiker och många kaféer och tapasbarer. Området har ett utmärkt nätverk av cykelvägar och vandringsleder samt en mängd olika idrottsanläggningar och aktiviteter året runt. Viktiga avstånd: Torre de la Horadada och Mil Palmeras stränder – 3. 5 km (5 min med bil) Lo Romero Golf Course – 7 km (10 min med bil) La Zenia Boulevard Shopping Centre – 15 km (15 min med bil) Murcia Airport (Corvera) – 40 km (40 min med bil) Alicante Airport – 55 km (55 min med bil) Säkra din plats på Costa Blanca Oavsett om du letar efter en semesterort, en investeringsfastighet eller ditt nya hem i solen, är dessa eleganta bungalows i Pilar de la Horadada ett utmärkt val. Kontakta oss idag för mer information eller för att boka ett besök!
  • Communal Pool
  • Garden
  • Gated
  • Terrace: 10 Msq.
  • Parking - Space
  • Number of Parking Spaces: 1
  • Beach: 3500 Meters
  • Near Schools
  • Near Bus Route
  • Location: Coastal
  • Urbanisation
  • Useable Build Space: 75 Msq.
  • Air Conditioning: Pre-Installed
  • Double Bedrooms: 3

Bolånekalkyl

289 900 €

20%

2.95%

*Räntan är ett exempelvärde (2,95 %) och sätts individuellt av banken.
25 år

Resultat

Kontantinsats:

Lånebelopp:

Månadskostnad:

Är du intresserad av detta objekt?

Fyll i dina uppgifter så återkommer vi inom kort. 

Group 27 (2)
Niclas Wennerlöf

Mäklare

Vanliga frågor och svar

Att köpa bostad i Spanien som svensk är enkelt när du har rätt hjälp. Du behöver ett NIE-nummer (spanskt skattenummer), ett spanskt bankkonto och ofta en juridisk rådgivare. Vi guidar dig genom hela processen – från första visning till kontrakt och tillträde.

Utöver priset på bostaden tillkommer vanligtvis cirka 10–13 % i skatter och avgifter. Detta inkluderar moms eller överföringsskatt, notarie, juridisk hjälp och registreringskostnader.

Ja – så länge du samarbetar med en erfaren mäklare och använder dig av juridisk rådgivning är det en trygg process. Vi samarbetar med seriösa aktörer som granskar alla dokument innan köp.

Absolut. Vi erbjuder digitala visningar och hjälper dig genom hela processen även om du befinner dig i Sverige. Fullmakt kan användas för att underlätta köpet på distans.

Ja, i de flesta fall är det tillåtet att hyra ut bostaden. Reglerna kan dock skilja sig mellan regioner och fastighetskomplex. Vi informerar dig om vad som gäller för varje objekt.

Andra utvalda objekt

NH1014

Fastighetsbild

Torre de la Horadada

Alicante

2 Sov-

1 Bad-

69 m2

€ 219000

NH1124

Fastighetsbild

Campoamor

Alicante

4 Sov-

6 Bad-

349 m2

€ 1950000

NH0100

Fastighetsbild

Crevillente

Alicante

5 Sov-

3 Bad-

190 m2

€ 479000

NH1027

Fastighetsbild

Torrevieja

Alicante

2 Sov-

1 Bad-

68 m2

€ 119999