Kundömdöme - Giggi & Johannes

Snabbfakta

Typ av affär: Köpte

År: 2020

Område:

Bostadstyp:

Efter nära tre års letande efter den perfekta sommarbostaden landade Giggi & Johannes rätt med Nordic Home Spain sommaren 2020 – en snabb, trygg och smidig affär där Rune fanns med i varje steg, från första kontakt till notarie.

Upplevelsen av affären

”Det hann nästan att bli tre års aktivt letande efter den perfekta sommarbostaden, vilket är en svår utmaning. Utbudet är stort och det är lätt att drunkna i sina egna frågor, alla mäklare och sajter som finns.

Sommaren 2020 hörde vi talas om Nordic Home Spain och där hittade vi det vi drömde om, den perfekta bostaden för oss. Känslorna var många när vi bestämde oss för att ta kontakt med Rune Sandstad på Nordic Homes men direkt efter första kontakt kände vi ett stort förtroende för Rune.

Affären gick väldigt snabbt och smidigt, vi kände oss väldigt trygga under hela köpet.

Rune var med oss under hela processen, hos notarie och i mötet med säljaren och advokater. Även efter att köpet var klart har de funnits för oss på ett sätt som vi är så tacksamma för.

Tusen tack för all hjälp. Vi är så nöjda med Nordic Home Spain!

You make dreams come true.”

Group 27 (2)
Niclas Wennerlöf

Mäklare

Vill du köpa/sälja fastighet i Spanien? 

Kontakta oss så hjälper vi dig.

Se fler referenser

”Fick mycket feeling o hjälp när vi köpte bostaden. Fick flera projekt o välja medan tills vi fastnade för den vi köpte. Kan verkligen rekommendera denna Mäklaren.”

Peter Karlsson

Läs mer här →