Villa in

San Pedro del Pinatar

Referens: N9541

Förbereder karta…

153 M2

228 M2

4

3

€ 499000

Moderna nybyggda villor med privat pool i San Pedro del Pinatar Modern design och högsta livskvalitet Upptäck den tredje fasen av detta exklusiva bostadsprojekt i San Pedro del Pinatar, där modern arkitektur möter komfort och funktionalitet. Dessa 14 parhusvillor är designade i minimalistisk stil med högkvalitativa ytbehandlingar och erbjuder en elegant och sofistikerad boendeupplevelse på Costa Calida. Varje villa har 3-4 rymliga sovrum, 3 badrum, privat pool, terrasser och en privat trädgård, vilket skapar den perfekta miljön för avskildhet, avkoppling och medelhavsliv utomhus. San Pedro del Pinatar är en av de mest eftertraktade städerna i Mar Menor-området, känt för sina naturliga saltsjöar, lugna stränder och behagliga klimat året runt, vilket gör det idealiskt för både permanent boende och semesteranvändning. Öppen planlösning utformad för det moderna livet Villorna är omsorgsfullt fördelade med ett öppet kök som ansluter till ett ljust vardagsrum och matrum. Stora fönster i vardagsrummet med motoriserade persienner ger direkt tillgång till poolområdet och låter naturligt ljus flöda in i de inre utrymmena. Viktiga egenskaper för varje fastighet inkluderar: 3 sovrum med inbyggda garderober 3 fullt utrustade badrum med tvättställ, speglar och duschväggar Möblerat kök med Balay-vitvaror Privat pool och trädgård LED-belysning inomhus och utomhus Terrasser på första våningen och valfritt solarium på taket Parkeringsplats på tomten Aerotermiskt system för varmvatten Solcellspaneler för förbättrad energieffektivitet Förinstallation av luftkonditionering Dessa bostäder är utformade för att kombinera hållbarhet, komfort och modern stil i varje detalj. Utmärkt läge nära stränder och service San Pedro del Pinatar ligger mellan Mar Menor och Medelhavet och är ett paradis för strandälskare och vattensportentusiaster. Staden erbjuder en livlig småbåtshamn, naturliga lerbad, butiker, restauranger, idrottsanläggningar och utmärkta tjänster året runt. Stränderna vid Mar Menor 3 km Medelhavets stränder 5 km Dos Mares shoppingcenter 5 km Lo Romero Golf 10 km Roda Golf 15 km Murcia Corvera flygplats 30 km Alicante flygplats 80 km San Pedro marina 4 km Ett idealiskt hem för livsstil och investering Tack vare sitt läge, sin design och sina energieffektiva funktioner är dessa villor ett utmärkt val som permanentbostad, semesterbostad eller uthyrningsinvestering i ett av de mest attraktiva områdena på Costa Calida. Kontakta oss idag för mer information eller för att boka en visning och säkra din nya villa i San Pedro del Pinatar.
  • Private Pool
  • Garden
  • Gated
  • Terrace: 22 Msq.
  • Parking - Space
  • Number of Parking Spaces: 1
  • Beach: 3000 Meters
  • Near Golf / Golf Resort Property
  • Near Schools
  • Near Commercial Center
  • Near Bus Route
  • Location: Coastal
  • Urbanisation
  • Useable Build Space: 120 Msq.
  • Air Conditioning: Pre-Installed
  • Double Bedrooms: 4
  • Laundry Room

Bolånekalkyl

499 000 €

20%

2.95%

*Räntan är ett exempelvärde (2,95 %) och sätts individuellt av banken.
25 år

Resultat

Kontantinsats:

Lånebelopp:

Månadskostnad:

Är du intresserad av detta objekt?

Fyll i dina uppgifter så återkommer vi inom kort. 

Group 27 (2)
Niclas Wennerlöf

Mäklare

Vanliga frågor och svar

Att köpa bostad i Spanien som svensk är enkelt när du har rätt hjälp. Du behöver ett NIE-nummer (spanskt skattenummer), ett spanskt bankkonto och ofta en juridisk rådgivare. Vi guidar dig genom hela processen – från första visning till kontrakt och tillträde.

Utöver priset på bostaden tillkommer vanligtvis cirka 10–13 % i skatter och avgifter. Detta inkluderar moms eller överföringsskatt, notarie, juridisk hjälp och registreringskostnader.

Ja – så länge du samarbetar med en erfaren mäklare och använder dig av juridisk rådgivning är det en trygg process. Vi samarbetar med seriösa aktörer som granskar alla dokument innan köp.

Absolut. Vi erbjuder digitala visningar och hjälper dig genom hela processen även om du befinner dig i Sverige. Fullmakt kan användas för att underlätta köpet på distans.

Ja, i de flesta fall är det tillåtet att hyra ut bostaden. Reglerna kan dock skilja sig mellan regioner och fastighetskomplex. Vi informerar dig om vad som gäller för varje objekt.

Andra utvalda objekt

NH1008

Fastighetsbild

Aldea del mar

Alicante

3 Sov-

1 Bad-

€ 259000

NH0103

Fastighetsbild

Cabo Roig

Alicante

0 Sov-

0 Bad-

- m2

€ 79000

NH1028

Fastighetsbild

Torrevieja

Alicante

3 Sov-

4 Bad-

200 m2

€ 480000

NH1013

Fastighetsbild

Torrevieja

Alicante

2 Sov-

1 Bad-

79 m2

€ 169000