Villa in

San Miguel de Salinas

Referens: N8008

Förbereder karta…

107 M2

294 M2

3

2

€ 429900

NYBYGGDA VILLOR I SAN MIGUEL DE SALINAS Nybyggda fristående villor belägna i San Miguel de Salinas. Villor med modern design skapade för att njuta av den spanska solen. Villor byggda över 1 våning, har 3 sovrum, 2 badrum, kök med öppen planlösning med rymligt vardagsrum, inbyggda garderober, terrass och privat solarium. Varje villa har en oberoende tomt med parkeringsplats. Ett alternativ för en privat pool mot en extra kostnad. San Miguel de Salinas ligger nära golfbanorna Las Colinas och Campoamor, och erbjuder exceptionell utsikt över lagunerna Torrevieja och La Mata. San Miguel de Salinas är en kommun i regionen Valencia, Spanien. Beläget i södra delen av provinsen Alicante, i regionen Vega Baja del Segura nära regionen Murcia. Alicante flygplats ligger 35 minuters bilresa bort och Murcias Corvera flygplats ligger cirka 1 timmes bilresa bort.
  • Garden
  • Gated
  • Terrace: 97 Msq.
  • Solarium: Yes
  • Parking - Space
  • Number of Parking Spaces: 1
  • Beach: 6000 Meters
  • Near Schools
  • Near Commercial Center
  • Location: Rural
  • Useable Build Space: 95 Msq.
  • Air Conditioning: Pre-Installed
  • Double Bedrooms: 3

Bolånekalkyl

429 900 €

20%

2.95%

*Räntan är ett exempelvärde (2,95 %) och sätts individuellt av banken.
25 år

Resultat

Kontantinsats:

Lånebelopp:

Månadskostnad:

Är du intresserad av detta objekt?

Fyll i dina uppgifter så återkommer vi inom kort. 

Group 27 (2)
Niclas Wennerlöf

Mäklare

Vanliga frågor och svar

Att köpa bostad i Spanien som svensk är enkelt när du har rätt hjälp. Du behöver ett NIE-nummer (spanskt skattenummer), ett spanskt bankkonto och ofta en juridisk rådgivare. Vi guidar dig genom hela processen – från första visning till kontrakt och tillträde.

Utöver priset på bostaden tillkommer vanligtvis cirka 10–13 % i skatter och avgifter. Detta inkluderar moms eller överföringsskatt, notarie, juridisk hjälp och registreringskostnader.

Ja – så länge du samarbetar med en erfaren mäklare och använder dig av juridisk rådgivning är det en trygg process. Vi samarbetar med seriösa aktörer som granskar alla dokument innan köp.

Absolut. Vi erbjuder digitala visningar och hjälper dig genom hela processen även om du befinner dig i Sverige. Fullmakt kan användas för att underlätta köpet på distans.

Ja, i de flesta fall är det tillåtet att hyra ut bostaden. Reglerna kan dock skilja sig mellan regioner och fastighetskomplex. Vi informerar dig om vad som gäller för varje objekt.

Andra utvalda objekt

NH0103

Fastighetsbild

Cabo Roig

Alicante

0 Sov-

0 Bad-

- m2

€ 79000

NH0101

Fastighetsbild

La Zenia

Alicante

4 Sov-

3 Bad-

240 m2

€ 1300000

NH1014

Fastighetsbild

Torre de la Horadada

Alicante

2 Sov-

1 Bad-

69 m2

€ 219000

NH1027

Fastighetsbild

Torrevieja

Alicante

2 Sov-

1 Bad-

68 m2

€ 119999