Villa in

Orihuela Costa

Referens: URE3117/6689

Förbereder karta…

204 M2

503 M2

3

3

€ 1250000

Magnifik lyxvilla belägen i Dehesa de Campoamor endast 300 m från stranden. Byggd på en tomt på 500 m2, har den en byggd yta på 200 m2. Fördelad på två våningar: på bottenvåningen hittar vi det stora vardagsrummet med matplats, öppet kök, 2 sovrum, 2 badrum, veranda. På första våningen finns ett rum till, badrum, halvövertäckt solarium med jacuzzi och avslappningsområde. Utsikt över havet och omgivningarna från solariumet. Utrustad med golvvärme, installerad central luftkonditionering, parkering på tomten. Privat uppvärmd saltvattenpool. Sydostläge. Såld möblerad och utrustad. Den har ett perfekt läge: 50 m från en stormarknad, apotek, 200 m från ett brett utbud av barer och restauranger, strandpromenad och stränderna i Campoamor 300 m bort.
  • Wardrobes cupboard
  • Laundry
  • Vistas al mar
  • Terrace
  • Pool Own
  • Heating
  • A/A
  • Air-Conditioning
  • Garden
  • Furniture
  • Appliances
  • Solarium

Bolånekalkyl

1 250 000 €

20%

2.95%

*Räntan är ett exempelvärde (2,95 %) och sätts individuellt av banken.
25 år

Resultat

Kontantinsats:

Lånebelopp:

Månadskostnad:

Är du intresserad av detta objekt?

Fyll i dina uppgifter så återkommer vi inom kort. 

Group 27 (2)
Niclas Wennerlöf

Mäklare

Vanliga frågor och svar

Att köpa bostad i Spanien som svensk är enkelt när du har rätt hjälp. Du behöver ett NIE-nummer (spanskt skattenummer), ett spanskt bankkonto och ofta en juridisk rådgivare. Vi guidar dig genom hela processen – från första visning till kontrakt och tillträde.

Utöver priset på bostaden tillkommer vanligtvis cirka 10–13 % i skatter och avgifter. Detta inkluderar moms eller överföringsskatt, notarie, juridisk hjälp och registreringskostnader.

Ja – så länge du samarbetar med en erfaren mäklare och använder dig av juridisk rådgivning är det en trygg process. Vi samarbetar med seriösa aktörer som granskar alla dokument innan köp.

Absolut. Vi erbjuder digitala visningar och hjälper dig genom hela processen även om du befinner dig i Sverige. Fullmakt kan användas för att underlätta köpet på distans.

Ja, i de flesta fall är det tillåtet att hyra ut bostaden. Reglerna kan dock skilja sig mellan regioner och fastighetskomplex. Vi informerar dig om vad som gäller för varje objekt.

Andra utvalda objekt

NH0104

Fastighetsbild

Villanueva

Alicante

5 Sov-

2 Bad-

271 m2

€ 490000

NH1118

Fastighetsbild

Castril

Andalusien

6 Sov-

4 Bad-

550 m2

€ 790000

NH1027

Fastighetsbild

Torrevieja

Alicante

2 Sov-

1 Bad-

68 m2

€ 119999

NH1127

Fastighetsbild

Torrevieja

Alicante

2 Sov-

1 Bad-

108 m2

€ 215000